Jak zmyć farbę do włosów ze skóry? Domowe sposoby!

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry? To pytanie pojawia się niezwykle często wśród osób, które decydują się na domową koloryzację kosmyków, bowiem nieestetyczne plamy po farbie są dość powszechnym efektem ubocznym farbowania włosów w domu. Na szczęście sposobów pozwalających pozbyć się farby ze skóry jest naprawdę mnóstwo, a wiele z nich wykonamy za pomocą kosmetyków i produktów, które znajdują się w każdym domu! Domowa koloryzacja włosów jest alternatywą dla zabiegów przeprowadzanych w profesjonalnych salonach. Ma mnóstwo zalet, chociażby pozwala oszczędzić czas i pieniądze, ale osoby niewprawione, mogą nieumyślnie ubrudzić preparatem również skórę. Warto zatem przygotować się na takie sytuacje i sprawdzić, w jaki sposób usunąć pozostałości farby.

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry? 5 sprawdzonych sposobów

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry? Jakich produktów i preparatów użyć, by dodatkowo nie podrażnić cery? Pomysłów i porad jest całkiem sporo, jednak w tym artykule zaprezentujemy pięć metod, które cieszą się największą popularnością z uwagi na swoją skuteczność.

Warto podkreślić, że ubrudzenie skóry farbą, zdarza się również wprawionym domowym fryzjerom. Nieestetyczne plamy i przebarwienia nie pozwalają cieszyć się w pełni nowym i pięknym kolorem włosów, psując przy tym efekt końcowy. 

Zazwyczaj pozostałości farby osadzają się na skroniach, czole, ale także szyi i uszach, a niekiedy również na dłoniach i rękach – zwłaszcza, gdy przedwcześnie ściągniemy foliowe rękawiczki ochronne. To jednak nie koniec świata, bo wiele rozwiązań jest na wyciągnięcie ręki.

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry, by niepotrzebnie nie podrażniać naskórka? Oczywiście, na rynku istnieją specjalne preparaty, jednak jeśli nie mamy ich pod ręką, wystarczy sięgnąć po produkty, które znajdują się niemal w każdej kuchni i w każdej łazience.

  1. Woda z mydłem – najbardziej znana i najczęściej wykorzystywana metoda. Przyniesie znakomite rezultaty zwłaszcza wtedy, gdy farba jeszcze nie zastygła na skórze.
  2. Farbę zmyj farbą – niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale nakładając świeżą farbę na przebarwienia, nowa warstwa rozpuści tę zaschniętą.
  3. Tłusty olejek (np. arganowy, kokosowy czy też oliwa z oliwek) również dobrze poradzi sobie z przebarwieniami. Wystarczy nanieść olej na plamy, pozostawić na kilka minut i przetrzeć płatkiem kosmetycznym.
  4. Popiół z papierosa to prawdopodobnie jeden z najstarszych sposobów. Wciera się go w zabrudzone miejsce, a następnie przemywa wodą lub olejkiem i gotowe – plamy znikają błyskawicznie.
  5. Produkty kosmetyczne również doskonale poradzą sobie z pozostałościami po farbie. Szczególnie lakier do włosów – wystarczy kilkukrotnie spryskać nim wacik i przetrzeć zabrudzone miejsce. Oczywiście, podstawowym produktem jest płyn do demakijażu, zwłaszcza na bazie olejowych substancji. 

Powyższe propozycje są neutralne dla skóry, bardziej radykalnymi sposobami, by zmyć farbę do włosów ze skóry są. m.in. zmywacz do paznokci, sok z cytryny czy też spirytus, choć oczywiście warto jest stosować w ostateczności. 

Jak zmyć farbę z włosów i wrócić do naturalnego koloru?

Jak zmyć farbę z włosów i wrócić do naturalnego koloru? To pytanie pojawia się równie często, gdy domowa koloryzacja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Jest to zadanie trudniejsze, niż zmycie farby ze skóry, ale nie niemożliwe, jeśli nie użyliśmy farby trwałej. 

Jeżeli nasze włosy pokryliśmy farbą permanentną, zmiana koloru jest niezwykle trudna. Możemy oczywiście zdecydować się na dekoloryzację – najlepiej w profesjonalnym salonie – lub po prostu poczekać aż... włosy odrosną. 

Jeśli natomiast do koloryzacji użyliśmy farby półtrwałej, maski koloryzującej, pianki lub tonera, kolor możemy ściągnąć domowymi sposobami, choć oczywiście każdy taki zabieg nie jest bez znaczenia dla kondycji włosów. 

Pierwszą metodą jest sięgnięcie po silnie oczyszczający szampon i mycie włosów pod bardzo ciepłą wodą. Czynność tę należy powtarzać na przestrzeni kilku dni. W ściągnięciu koloru może również pomóc sok z cytryny lub witamina C w sproszkowanej formie, a także soda oczyszczona połączona z oczyszczającym szamponem.

Farbowanie włosów w domu ma mnóstwo zalet, jednak czasem efekty koloryzacji mogą nie spełniać naszych oczekiwań – tak pod względem koloru, jak i plam, i przebarwień, które pozostają na skórze. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów, które w szybki sposób pozwolą nam uzyskać zadowalające efekty.