Drogeryjne farby do włosów – jak farbować się w domu?

Koloryzacja włosów w profesjonalnym salonie fryzjerskim może kosztować krocie. Alternatywą są gotowe farby do włosów, które dostępne są w sklepach internetowych i punktach stacjonarnych. Producenci prześcigają się w ofercie kolorystycznej i oferują coraz to nowsze odcienie. Gotowe farby do włosów są tanie i pozwalają uzyskać zadowalający efekt. W tym artykule podpowiadamy, jakie są zalety domowej koloryzacji.

Gotowe farby do włosów — uzyskanie koloru blond nie było prostsze

Farbowanie włosów uważane jest często za skomplikowany zabieg wymagający specjalistycznych kosmetyków, wiedzy i doświadczenia we fryzjerstwie. Okazuje się, że gotowe farby do włosów pozwalają uzyskać niesamowity efekt za ułamek ceny, którą byśmy musieli zapłacić w salonie fryzjerskim. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by domowa koloryzacja okazała się sukcesem. Od czego zacząć? Zorganizuj w domu miejsce i postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania producenta.

Jak rozjaśnić włosy?

Złota zasada mówi, że nigdy nie należy rozjaśniać włosów o więcej niż dwa odcienie. Decydując się na gotową farbę do włosów, warto zwrócić uwagę nie tylko na odcień, ale także na kolor brwi. Okazuje się, że kolor włosów może wyglądać źle, gdy różnica w odcieniu brwi i włosów będzie zbyt duża.

Jesteś posiadaczką dość jasnych włosów i chcesz je rozjaśnić o jeden ton? W tym przypadku alternatywą dla farby do włosów będzie specjalny spray rozjaśniający. Producenci tego typu preparatów zaznaczają, że przy każdym użyciu można rozjaśnić włosy o nawet jedną czwartą odcienia.

Co dedykowane jest brunetkom? Tutaj możliwości rozjaśniające są jeszcze większe. Brunetki mogą rozjaśnić włosy nawet do siedmiu tonów. Robiąc to w domu, trzeba wiedzieć, że przygotowana mieszanka nie może pozostawać na włosach dłużej niż 45 minut. Gotowe farby do włosów mają silne właściwości utleniające. Nie stosowanie się do zaleceń producenta i trzymanie farby na włosach zbyt długo, może prowadzić do uszkodzenia włosów.

Farbowanie włosów w domu — zalety

Istnieje kilka ważnych czynników sprawiających, że farbowanie włosów w domu jest lepsze niż wizyta w salonie fryzjerskim. Najważniejsze zalety to:

  • Oszczędność pieniędzy — gotowa farba do włosów kosztuje ułamek ceny, którą byśmy musieli zapłacić u profesjonalisty. Wystarczy kilkanaście złotych, by kupić farbę w ulubionym kolorze. Stosując się do zaleceń na opakowaniu, często można uzyskać efekt porównywalny do profesjonalnej koloryzacji w salonie.
  • Bogata gama kolorystyczna — w wyborze gotowej farby do włosów ogranicza nas tak naprawdę tylko nasza wyobraźnia. Drogeryjne farby zachwycają odcieniami i pozwalają każdej kobiecie zmienić swój wizerunek.
  • Pomysł na spędzenie wolnego czasu — domowa koloryzacja to doskonała okazja do spędzania wolnego czasu z przyjaciółką. Plotki, kieliszek wina oraz farbowanie włosów to połączenie idealne.
  • Wszystkie akcesoria w jednym miejscu — gotowe farby do włosów w opakowaniu zawierają wszystko to, co niezbędne do wykonania zabiegu. Oprócz mieszanki farb znajdziemy w opakowaniu również rękawiczki ochronne, pędzelek, miseczkę do mieszania składników oraz dokładną instrukcję użycia. 

Gotowe farby do włosów pozwalają szybko odmienić wygląd. Wystarczy kilka chwil, by móc się pochwalić nowym kolorem i stylizacją, która przyciągnie zazdrosne spojrzenia. Farbowanie i rozjaśnianie w domu wymaga jednak pewnej wprawy, przestrzegania instrukcji i przygotowania miejsca do zabiegu. Wiele kobiet farbuje włosy w łazience lub kuchni. Do domowej koloryzacji warto ubrać na siebie ubrania, których nie będzie szkoda ubrudzić, a miejsce powinno być takie, gdzie łatwo usuniemy resztki farby np. z płytek. Wszystko po to, by domowa stylizacja była niesamowicie przyjemnym zabiegiem.